Про нас            «Благодійність – це місто,в будівництво  якого кожна людська істота вносить свій камінь.»

            Саме ці слова Ральфа Ундо спонукають до внесення своєї лепти  в суспільну справу.

 В наш час волонтерство вже стало частиною культури і світогляду української нації, та найприємнішим є те, що наша нація «молодіє», адже, молодь   не лишається байдужою до проблем свого народу. 


 В першу чергу, участь у волонтерській діяльності – це можливість проявити та пізнати себе, оволодіти знаннями та навичками соціальної роботи, здобути неоціненний досвід роботи з ровесниками та дорослими, і звичайно здійснити допрофесійну підготовку, що і є для нас найважливішим. Саме тому студенти-медики «Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського» долучились до загального університетського  волонтерського руху – «MISERICORDIA». Основною метою якого є допомога хворим діткам, самотнім, літнім  людям, які мають матеріальні обмеження та фізичні вади. 

             

«MISERICORDIA»-це є велика нагода для нас, як для студентів медиків та підростаючого покоління, навчитися робити благі справи , не залишатися осторонь чужих проблем та  покращити стан здоров`я людей, які оточують нас щодня.

Підсумувавши  важливість проробленої праці, хочеться сказати : «Залишити світ після себе кращим , хоча б на одне здорове дитя більше, знати, що хоча б одна людина на Землі стане легше дихати від того, що ти живий – це означає досягти успіху.»

           Благодійність  в нашому університеті  має глибоке і давнє коріння. Українські та іноземні студенти науково-краєзнавчого гуртка «Терполяни» не один раз засвідчували своїми діями про це. Сьогодні, коли все українське суспільство на шляху свого державотворення, зустрілося з важкими випробовуваннями, то волонтерство стало однією із форм готовності протистояти їм. З ініціативи доцента кафедри філософії та суспільних дисциплін Кадобного Тараса Богдановича було організовано  загально університетський волонтерський рух – «MISERICORDIA», який активно підтримали ректорат та деканати нашого університету.

           Зокрема, в четвер, 2 березня 2017 року, українські та іноземні студенти ТДМУ  долучилися до збору гуманітарної допомоги бійцям . Студенти  1-го курсу Островскі Пьотр та Славінска Сандра організували збір продуктів, медикаментів, засобів особистої гігієни на факультеті іноземних студентів. Спільним зусиллями було зібрано близько 60 кілограм гуманітарної допомоги.  І було відправлено в місце дислокації воїнів.

           Члени науково-краєзнавчої студії «Терполяни» та студенти волонтерсього руху «MISERICORDIA» Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського завітали 12 квітня 2017 року з великодніми подарунками до учнів  Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру. Діти були дуже раді гостям. Директор центру Ірина Король зазначила, що студенти-медики стали добрими друзями для хлопчиків і дівчаток, які тут навчаються.

           Ірина Ярославівна, згадала про прекрасну виставку копій художніх робіт Тараса Шевченка, яку наші студенти організували в актовій залі навчально-реабілітаційного центру з нагоди 203-ї річниці з дня народження великого українського поета. За її словами, виставка дуже сподобалася дітям.
Авторів кращих малюнків відзначили грамотами, наймолодші діти отримали також читанку для початкових класів «Кобзарик», а бібліотеці школи студенти подарували «Шевченківський словник».